"Shusha Chess 2022": Teymur Rəcəbov Şəhriyar Məmmədyarovla qarşılaşacaq

189

Şuşada təşkil olunan ilk beynəlxalq şahmat turnirində bu gün növbəti görüşlər keçiriləcək.

NUHÇIXAN İnformasiya Agentliyinin məlumatına görə, 3-cü yarış günündə rapid üzrə daha 4 tur oynanılacaq.

Kişilərin mübarizəsində VI tur Teymur Rəcəbov - Şəhriyar Məmmədyarov dueli ilə əlamətdar olacaq. 5 qarşılaşmadan sonra 10 xalla turnir cədvəlinə başçılıq edən Məmmədyarov qara, 5 xalla 5-ci sırada yer alan Rəcəbov isə ağ fiqurlarla mübarizə aparacaq.

Kişilər

VI tur

Santoş Qucrati Vidit (Hindistan) - Hao Vanq (Çin)

Parham Maqsudlu (İran) - Rauf Məmmədov

Mustafa Yılmaz (Türkiyə) - Qədir Hüseynov

Teymur Rəcəbov - Şəhriyar Məmmədyarov

Vasif Durarbəyli - Rüstəm Qasımcanov (Özbəkistan)

VII tur

Rüstəm Qasımcanov (Özbəkistan) - Santoş Qucrati Vidit (Hindistan)

Şəhriyar Məmmədyarov - Vasif Durarbəyli

Qədir Hüseynov - Teymur Rəcəbov

Rauf Məmmədov - Mustafa Yılmaz (Türkiyə)

Hao Vanq (Çin) - Parham Maqsudlu (İran)

VIII tur

Santoş Qucrati Vidit (Hindistan) - Parham Maqsudlu (İran)

Mustafa Yılmaz (Türkiyə) - Hao Vanq (Çin)

Teymur Rəcəbov - Rauf Məmmədov

Vasif Durarbəyli - Qədir Hüseynov

Rüstəm Qasımcanov (Özbəkistan) - Şəhriyar Məmmədyarov

IX tur

Şəhriyar Məmmədyarov - Santoş Qucrati Vidit (Hindistan)

Qədir Hüseynov - Rüstəm Qasımcanov (Özbəkistan)

Rauf Məmmədov - Vasif Durarbəyli

Hao Vanq (Çin) - Teymur Rəcəbov

Parham Maqsudlu (İran) - Mustafa Yılmaz (Türkiyə)

Xal durumu: Şəhriyar Məmmədyarov - 10, Santoş Qucrati Vidit (Hindistan) - 9, Vasif Durarbəyli - 5, Teymur Rəcəbov - 5, Rüstəm Qasımcanov (Özbəkistan) - 5, Hao Vanq (Çin) - 4, Rauf Məmmədov - 3, Mustafa Yılmaz (Türkiyə) - 2, Qədir Hüseynov - 1

Qadınlar

VI tur

Xanım Balacayeva - Gülnar Məmmədova

Yolanta Zavadska (Polşa) - Kübra Öztürk Güvənli (Türkiyə)

Gövhər Beydullayeva - Günay Məmmədzadə

Marsel Efroimski (İsrail) - Nana Dzaqnidze (Gürcüstan)

Ülviyyə Fətəliyeva - Meri Arabidze (Gürcüstan)

VII tur

Meri Arabidze (Gürcüstan) - Xanım Balacayeva

Nana Dzaqnidze (Gürcüstan) - Ülviyyə Fətəliyeva

Günay Məmmədzadə - Marsel Efroimski (İsrail)

Kübra Öztürk Güvənli (Türkiyə) - Gövhər Beydullayeva

Gülnar Məmmədova - Yolanta Zavadska (Polşa)

VIII tur

Xanım Balacayeva - Yolanta Zavadska (Polşa)

Gövhər Beydullayeva - Gülnar Məmmədova

Marsel Efroimski (İsrail) - Kübra Öztürk Güvənli (Türkiyə)

Ülviyyə Fətəliyeva - Günay Məmmədzadə

Meri Arabidze (Gürcüstan) - Nana Dzaqnidze (Gürcüstan)

IX tur

Nana Dzaqnidze (Gürcüstan) - Xanım Balacayeva

Günay Məmmədzadə - Meri Arabidze (Gürcüstan)

Kübra Öztürk Güvənli (Türkiyə) - Ülviyyə Fətəliyeva

Gülnar Məmmədova - Marsel Efroimski (İsrail)

Yolanta Zavadska (Polşa) - Gövhər Beydullayeva

Xal durumu: Nana Dzaqnidze (Gürcüstan) - 9, Marsel Efroimski (İsrail) - 6, Yolanta Zavadska (Polşa) - 6, Kübra Öztürk Güvənli (Türkiyə) - 6, Meri Arabidze (Gürcüstan) - 5, Gövhər Beydullayeva - 5, Ülviyyə Fətəliyeva - 4, Xanım Balacayeva - 4, Günay Məmmədzadə - 3, Gülnar Məmmədova - 2.

Qeyd edək ki, "Shusha Chess 2022"yə sentyabrın 24-də yekun vurulacaq.

Digər xəbərlər

Xəbərin mətnində orfoqrafik səhv var

Seçilən mətn düzəliş üçün göndəriləcək: